Ājurvēdas mēles skrāpis no Maharishi Ajurvēdas. Veicina pozitīvu ietekmi no sliktas elpas, periodonta slimībām un zobu samazinājuma. Nerūsējošais tērauds.
No rīta mēles virsmas tīrīšana ar mēles skrāpi aizņem tikai dažas sekundes, taču tā atbrīvo mēli no gružiem un gružiem, kas uzkrājas pa nakti kā pārklājums uz mēles virsmas. Tie ietver baktērijas un toksīnus, kurus nevajadzētu atgriezt organismā.
Mēles tīrīšana var pozitīvi ietekmēt sliktu elpu, periodonta slimību un zobu bojāšanos – un par to runā ne tikai senie ājurvēdas teksti. Pat Rietumu zobārsti jau sen ir atklājuši priekšrocības un iesaka izmantot mēles skrāpi.
Ājurvēda ir sena Indijas zinātne par veselīgu dzīvesveidu, kurā liela uzmanība tiek pievērsta mēles higiēnai. Ikdienas mēles tīrīšana kopā ar zobu tīrīšanu noņem toksiskās nogulsnes, kas pazīstamas kā Ama. Saskaņā ar Ājurvēdu, tīra mēle ir ķermeņa veselības atslēga. Pārtikas atliekas, baktēriju aplikums, uzkrātie toksīni un sēnītes, kas aug uz mēles, ir daudzu mutes dobuma problēmu un dažādu izplatītu veselības problēmu cēlonis. Tā ir labvēlīga vide mikroorganismiem, kas izraisa iekaisuma procesus mutes dobumā (kariess, periodontīts, stomatīts) un saindē organismu (kuņģi, kuņģa-zarnu traktu). Turklāt pūšanas baktērijas izdala lidojošus sēra savienojumus, kas rada nepatīkamu smaku no mutes. Arī mūsdienu mutes higiēnas speciālisti piekrīt nepieciešamībai katru dienu tīrīt mēli, tīrot zobus.
Regulāra mēles tīrīšana palīdz:
• Atbrīvoties no daudziem slimību izraisošiem mikroorganismiem, kas izraisa dažādas mutes dobuma slimības (kariess, periodontīts, stomatīts).
• Atbrīvojieties no sliktas elpas.
• Ar aktīvo mēles punktu un receptoru masāžu aktivizējiet un stimulējiet iekšējo orgānu darbu un attiecīgi uzlabojiet vispārējo pašsajūtu.
• Mēles noslaucīšana palīdz atdzīvināt garšas sajūtas, kas zūd aplikuma dēļ. Jums pavērsies jaunas garšas, un, dīvainā kārtā, jūs varētu sākt ēst mazāk. Saskaņā ar ājurvēdu, nepieciešamība ēst ir ne tikai izsalkuma slāpēšana, bet arī garšas kārpiņu apmierināšana. Ja garšas sajūta ir nomākta, tas noved pie pārēšanās un liekā svara.
Mēles tīrīšanas tehnika:
Pilnībā izstiepiet un pievelciet mēli tā, it kā jūs vēlētos, lai tā sasniegtu jūsu zodu. Turiet mēles tīrītāju ar abām rokām un ar maigām, maigām kustībām notīriet mēli no saknes gala, "pie matiem". Nespiediet pārāk stipri, lai nesabojātu mēles audus. Lai izvairītos no diskomforta, mēģiniet nepieskarties pašai mēles saknei.
Notīriet, līdz uz mēles nepaliek nogulsnes. Mēle jātīra divas reizes dienā kopā ar zobu tīrīšanu. Ļoti svarīgi ir iztīrīt mēli pirms ēšanas, jo pirms gulētiešanas, jo pārtikas atliekas uz mēles ātri sadalās. Kad redzēsit, kas paliek pāri pēc mēles tīrīšanas, kļūs skaidrs, kāpēc jums nav jātīra tikai zobi.
Svars: aptuveni 35 g, garums: aptuveni 14 cm
Iekšējās mēlītes platums: 7 mm, 2 rokturi
Materiāls: nerūsējošais tērauds, ciets un higiēnisks.