Tējas koka ēteriskā eļļa - viens no labākajiem dabiskajiem antiseptiķiem, ko plaši izmanto medicīnā. Organiskā tējas koka eļļa tiek audzēta bioloģiski. To iegūst tikai reizi gadā, tāpēc eļļā ir īpaši augsts aktīvo vielu saturs. Pateicoties tās plašajam pielietojumam, tā ir ļoti daudzpusīga.
No seniem laikiem tējas koks tika uzskatīts par "visu dziedinošu augu". Pirmie austrāliešu kolonisti tējas koku nodēvēja par aborigēnu augsti novērtētu augu, kura lapu tēju izmantoja dziedināšanai. Ārstiem sākot pētīt tējas koka ārstnieciskās īpašības, tika apkopota pamatīga datubāze par šīs eļļas izmantošanu inficētu brūču ārstēšanā, dezinfekcijā, mutes dobuma un ādas kopšanā u.c. Milzīgi pieaugot globālajam pieprasījumam pēc tējas koka eļļas, šis vērtīgais augs tiek masveidā stādīts, un tagad Austrālijā ir milzīgas tējas koka plantācijas.
Šo eļļu, kurai piemīt spēcīgas antiseptiskas, pretmikrobu īpašības, izmanto kosmētikā un farmācijā. Tējas koka ēteriskā eļļa ir viena no retajām ēteriskajām eļļām, ko var lietot uz ādas tīrā, neatšķaidītā veidā. Ieteicams lietot infekciju, sēnīšu un novājinātas imūnsistēmas gadījumā. Lielisks līdzeklis pēdu kopšanai. Ideāls iekštelpu gaisa atsvaidzinātājs, kas iznīcina baktērijas. Tējas koka eļļa ir dabisks antiseptisks līdzeklis ar unikālu īpašību – tā veicina ādas atjaunošanos, neaizskarot veselos audus.
Tējas koks atbaida kukaiņus. Tējas koks noņem niezi pēc kukaiņu kodumiem un paātrina dzīšanu.
Ieteikumi tējas koka eļļas lietošanai:
- Vannai ieteicams pievienot 5-10 pilienus eļļas un peldēties vannā 15 minūtes, bet stresa un spriedzes mazināšanai izmantot tējas koka un lavandas eļļu kombināciju.
- Lai novērstu celulītu, sajauciet 20 pilienus tējas koka, 10 pilienus kadiķa, 10 pilienus citrusaugļu eļļas un 20 ml augu eļļas un ierīvējiet ķermeņa problēmzonas.
- Saules apdeguma gadījumā uzklājiet uz traumētās ādas izšķīdināto tējas koka ēterisko eļļu ar augu eļļu, proporcijā 1:10.
- Lai novērstu sēnīšu slimības, iemērcējiet kājas siltā ūdenī ar dažiem pilieniem tējas koka eļļas. Izmantojiet maisījumu, lai ieeļļotu bojātos nagus un pirkstus, tāpat kā ar saules apdegumiem.
- Skrāpējumu un brūču gadījumā nomazgājiet ievainoto vietu, pēc tam vairākas reizes dienā ieziediet ar tējas koka eļļu. Šī eļļa ir piemērota arī akne zonu dezinfekcijai.
- Tējas koka eļļa mazina niezi pēc kukaiņu kodumiem. No kukaiņu dzēlieniem palīdzēs šķidrums, kas iegūts, sajaucot vienu daļu eļļas un 10 daļas ūdens. Izejot ārā, uzklājiet uz atvērtajām ķermeņa vietām.
- Mutes dobuma kopšanai uz zobu birstes uzklājiet pāris pilienus eļļas un iztīriet zobus. Samitriniet diegu ar eļļu un notīriet kā parasti. Tas palīdzēs iznīcināt baktērijas starp zobiem.
- Šo eļļu var izmantot pat mājdzīvnieku kopšanai! Mazgājot dzīvnieku ar parasto šampūnu, izmantojiet 5-10 pilienus tējas koka eļļas, iemasējiet kažokā un turiet 3-4 minūtes, pēc tam noskalojiet ar ūdeni.
Lietošana: piemērota inhalācijām, saunai, ādas mitrināšanai, iekaisumu mazināšanai
Iedarbība: izvada no organisma toksīnus; mitrina ādu, atver ādas poras, attīra tās, ārstē ādas iekaisumus.
Mēs uzskatām, ka ir svarīgi izmantot tikai augstākās kvalitātes tējas koka eļļu. Ir tējas koka eļļas, kas nāk no plantācijām, kur tās tiek savāktas 2-3 reizes gadā. Šīs eļļas ir zemākas kvalitātes, jo koks nevar tik ātri atgūties un pilnībā attīstīties.