"Bala Indian Mallow Churna" ir garšvielu pulveris, kas pazīstams arī ar nosaukumu Vatyalika Churnam vai Kharayashtika Choornam. To bieži izmanto ajūrvēdā, pateicoties tā Vata un Pita došas mazinošajām īpašībām.
Nosaukums Bala nozīmē arī spēku vai enerģiju.
"Bala Indian Mallow Churna" ir garšvielu pulveris, kas pazīstams arī ar nosaukumu Vatyalika Churnam vai Kharayashtika Choornam. To bieži izmanto ajūrvēdā, pateicoties tā Vata un Pita došas mazinošajām īpašībām.
Nosaukums Bala nozīmē arī spēku vai enerģiju.
Indijā sportisti bieži izmanto Bala, lai atbalstītu savus treniņus. Īpaši spēka sportistu vidū, šķiet, ka tur tā ir sava veida "slepenais padoms". Tomēr, ja ņemam vērā, ka Bala nozīmē "spēks", šis padoms nav nemaz tik slepens.
"Bala Indian Mallow Churna Bio" ir ļoti tīras, laboratoriski pārbaudītas kvalitātes un sastāv tikai no tām augu daļām, kas norādītas ajūrvēdas tekstos. Tā ir apstrādāta un ražota stingri saskaņā ar ajūrvēdas vadlīnijām.
Lietošanas metode:
Lietošanai iekšķīgi (saskaņā ar ajūrvēdas traktātiem): 0,5 tējkarotes (2,5 g) 2 reizes dienā ar siltu ūdeni vai pienu pirms ēšanas vai 40 minūtes pēc ēšanas, vai ēdienreizes laikā, vai sajaucot.
Tradicionālā ajūrvēdas Bala recepte:
Bala Churna: 250 ml ūdens uzvāra ar 125 ml piena, pievieno 1/2 tējkarotes Bala Churna, 1/2 tējkarotes ajūrvēdas cukura (piemēram, Sharkara) un šķipsniņu ingvera. Vāra šo maisījumu uz lēnas uguns, līdz tilpums samazinās līdz 250 ml.
Šo novārījumu iedzer agri no rīta uzreiz pēc celšanās.
Bala recepte vīriešiem:
Uzvāra 250 ml ūdens ar 125 ml piena, pievieno 1/2 tējkarotes Bala Churna, 1/2 tējkarotes Ashwagandha, 1/2 tējkarotes gē un 1/2 tējkarotes ajūrvēdas cukura.
Bala receptēsievietēm ašvagandu aizstāj ar šatavari.
Kontrindikācijas: individuāla sastāvdaļu nepanesība, grūtniecība, caureja, hipertonija. Pirms lietošanas ieteicams konsultēties ar ajūrvēdas praktizētāju. Izvairīties no pārdozēšanas.
Sastāvs: Sida cordifolia pulveris.
Tīrais saturs: 100 g
Uzglabāšanas apstākļi: Uzglabāt sausā, vēsā, tumšā vietā, bērniem nepieejamā vietā.
PAR AUGŠANU:
Sidā(Sida),malvaceae dzimtas augu ģints. Ir zināmas aptuveni 150 sugas. Sida ir plaši izplatīta Āfrikā, Āzijā, Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā, Austrālijā, Klusā okeāna salās, tropu un subtropu apgabalos. Vislielākā daudzveidība ir Dienvidamerikā. Viengadīgs vai daudzgadīgs augs, puskrūms vai zems krūms, kas klāts ar zvaigžņotiem, parastiem un dziedzerveidīgiem matiņiem. Lapas ir vienkāršas, nepārtrauktas vai šķautņainas, lancetiskas, ovālas, rombiskas vai sirdsveidīgas. Ziedi ir pa vienam vai diviem lapu paugurē, dažkārt sapulcināti ķekariem, ķekaru ķekariem, plūksnām vai galotnēm. Ziedkopai nav plūksnas, un kausiņš ir zvanveida vai bļodveidīgs. Vainags ir dzeltens, retāk balts vai oranžs. Auglis ir šķelts auglis ar 5-10 merikarpiem. Garlapu sida (Sida cordata), sirdslapu sida (Sida cordifolia), dzeloņainā sida (Sida spinosa) ir ārstniecības augi ar augstu ūdenī šķīstošu ogļūdeņražu koncentrāciju, un tos izmanto mūsdienu un tautas medicīnā. Parastā sida (Sida hermaphrodita) audzē kā šķiedras, enerģijas un dekoratīvus augus. Dažas sida sugas ir kultūraugu nezāles tropu un subtropu reģionos. Lietuvā nav sastopamas vietējās sugas, bet ir sastopamas 2 retas svešzemju sugas - plankumainā sida un rombveida sida (Sida rhombifolia). Dažkārt parasto sidu kultivē puķu dobēs.